Fotojenik Görünmenin Yolları

Çoğu insan fotograflarda fotojenik olmadığından yakınır.Fotojenik görünmenin yolları varmıdır?Elbette vardır..İşte uygulamanız gereken yöntemler..

**İnce Görünün

Bir omzunuz kameraya, diğeri ise zıt yöne bakacak şekilde vücudunuzu döndürün. Bu daha ince görünmenizi sağlar. 

**Ruj renginize dikkat edin....

Böğürtlen tonlarında ışıltılı bir ruj herkese yakışır. Flaş patladığında sizi donuk gösterecek bej tonlardan ve sert gösteren aşırı parlak renklerden uzak durun.

**En iyi pozu öğrenin..

Bazılarının sağ, bazılarının ise sol profili daha iyi görünür. Eski fotoğraflarınızı alıp hangilerini en çok sevdiğinize bir bakın ve bundan sonra fotoğraf çektirdiğinizde o pozu verin.

**Boynunuzu uzatın..

Yüzünüzü hafifçe ileri uzatın. Bunu yaparken kendinizi komik hissedebilirsiniz ama yüzünüzü daha ince gösterdiği ve gıdınızı gizlediği de bir gerçek.

**Günbatımını Bekleyin

Dış mekan çekimleri için en iyi zaman gün batımıdır. Bu saatlerde ışık sizi çok güzel gösterir. Aşağıya doğru daha az gölge oluşacağından, göz altlarınızdaki torbalar fotoğrafta görünmez, aksine güneş, göz altındaki bölgeyi aydınlatır ve daha genç görünmenizi sağlar.

**Doğal Olun..

Hareketli saçlar fotoğraflarda daha seksi görünür, bu yüzden sabitleyici ürünleri abartmayın. Saçınızın bol spreyli ya da sert görünmesini istemezsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !